Deze website maakt gebruik van cookies voor een optimale werking van de website.
Instellingen
 

In memoriam: Cock van Dongen 1930-2018

Geplaatst op 03-11-2018  -  Categorie: Algemeen

Cock van Dongen en Maarten Ophorst

Het overlijden van Cock van Dongen raakt het hart van TC Zwaanshoek. Maarten Ophorst werkte als vrijwilliger van de Onderhoudscommissie jarenlang samen met Van Dongen. Hij heeft mooie herinneringen aan de man die in 2012 als eerste door het bestuur van TC Zwaanshoek werd benoemd tot Lid van Verdienste.

Tijdens de uitvaartdienst van Cock werden vele mooie woorden gesproken. En terecht.
Cock was een unieke man. Voor de club was – en is – hij eigenlijk onmisbaar. Hij regelde diverse tossochtenden en tientallen jaren het klaverjastoernooi. Maar ik wil graag zijn activiteiten in de Onderhoudscommissie belichten, want ik had daar het meeste met hem te maken.

Cock was een vrijwilliger van het eerste uur. Toen hij zijn bedrijf van de ene op de andere dag verkocht werd hij lid van de tennisvereniging. Dat zal ongeveer 35 jaar geleden zijn geweest. Vrij snel daarna is hij samen met onder andere Paul Melkert de Parkcommissie gaan bemannen, de voorloper van de Onderhoudscommissie.

Ikzelf ben wat later lid geworden van die club, maar werd wat ontzien qua werk omdat ik ook nog de recreatiecommissie samen met anderen runde. Maar na 6 jaar was ik volledig betrokken bij de Parkcommissie.

1
Zonder twijfel was de grote man Cock van Dongen. Hij wist hoe je groen in toom moest houden. En dat niet alleen. Door zijn ervaring wist hij ook hoe je alg en onkruid moest bestrijden. Regelmatig was hij op zijn fietsje onderweg naar de club om “wat te rommelen”. En als we met ons allen bezig waren joeg hij ons voort. Als wij amechtig op onze schoffel leunden, werkte hij ons er vrolijk uit. Als we schuilden voor de regen dan keek Cock naar de lucht en riep: “Kom er zit gang in de lucht. Over tien minuten kunnen we verder.” Gekscherend noemde ik hem wel een slavendrijver. Andere gevleugelde uitspraken van Cock waren “Ons ben zunig” en “Het oude vlees moet eerst op”. Dit laatste zei hij als wij vonden dat hij het wat rustiger aan moest doen.

2b

Als er iets aangeschaft moest worden voor de werkzaamheden bij de club dan werd eerst gekeken hoe goedkoop dat kon. Een tijdje geleden klaagde hij bijvoorbeeld dat hij eigenlijk een nieuwe schoffel wilde. “Koop die dan”, riep ik. ”Maar een goede schoffel is duur”, antwoordde Cock en sleep de oude schoffel maar weer eens.

Ook het onderhoud van de banen was aan hem besteed. Tijdens de gravelbanen-periode was hij nauw betrokken bij het coördineren van de werkzaamheden van eerst Paswerk en later Hoek Hoveniers. Toen de banen omgebouwd werden naar kunststofbanen in 2010 en 2011, was hij weer de degene die dagelijks de werkzaamheden volgde en bijstuurde indien nodig. Als dank mocht hij de eerste ballen slaan op de nieuwe banen. Wat een kennis en energie had die man!

3b
Als het aantal deelnemers bij een tossochtend niet goed uitkwam ging Cock maar wat schoffelen of snoeien. En zo kan ik nog wel even doorgaan. Volgens mij was hij bijna dagelijks op het park wat aan het “rommelen”. Niet voor niets werd Cock de tweede benoemde Zwaan van het jaar en later het eerste Lid Van Verdienste.

En nu, nu heeft hij besloten dat het leven voltooid was. Een week daarvoor was hij nog met ons bezig op het park. Gaf tot vervelens toe aanwijzingen hoe we moesten snoeien. “Daar nog een beetje. Dat zie je toch wel?” ”Kom op Cock, ik ben nog niet klaar!” Ach ik zou er wat voor over hebben om hem weer te horen commanderen en adviseren. We zullen hem verschrikkelijk missen.

Cock ontzettend bedankt voor al je inzet en rust in vrede.

Maarten Ophorst
 


Banen gesloten i.v.m. sneeuw

Datum: 23 januari 2019
In verband met de sneeuwval is het tot nader bericht niet toegestaan de banen te betreden. Hieronder een reminder van de regels tijdens winterse omstandigheden. Bij kale vorst is spelen geen bezwaar. Bij sneeuw...

Inschrijving Spring Doubles Open 2019 geopend

Datum: 02 januari 2019
De inschrijving is geopend voor het BuyITdirect Spring Doubles Open 2019. Dit gezellige open dubbeltoernooi vindt plaats van zaterdag 9 maart tot en met zondag 17 maart 2019. De inschrijving staat open voor heren du...

Algemene Vergadering op 29 januari a.s.

Datum: 02 januari 2019
Op dinsdag 29 januari 2019 vindt de Algemene Vergadering plaats in het clubhuis van TC Zwaanshoek. De vergadering begint om 19:45 uur. De clubhuiscommissie zorgt voor een lekkere kop thee of koffie met iets lekkers.

Van de voorzitter

Datum: 31 december 2018
Beste tennisvrienden,Het jaar 2018 laten we weer achter ons en we kijken uit naar wat 2019 ons gaat brengen. Voor het bestuur en de verschillende commissies liggen er uitdagingen genoeg. Sportverenigingen maken zich...

Nieuwjaarsreceptie op 13 januari 2019

Datum: 22 december 2018
Op zondag 13 januari 2019 luiden we als vereniging het nieuwe jaar in. De nieuwjaarsreceptie is een week later gepland omdat de keuken wordt gerenoveerd. Kom gezellig met elkaar proosten in ons clubhuis. Jullie zijn...

Nieuwe keuken voor clubhuis

Datum: 12 december 2018
Zelfs in december wordt er nog volop getennist door de leden van TC Zwaanshoek. Met de kou in aantocht is het een ideaal moment om de keuken in het clubhuis te vernieuwen. Afgelopen maandagavond 10 december heeft ee...

Bar beperkt open tijdens wintermaanden

Datum: 30 november 2018
Zelfs in de winter kan je tennissen op de all-weatherbanen van TC Zwaanshoek. Zo doen onze leden mee met de Tennisladder en de Toss. Je moet echter wel rekening houden met de beperkte openingstijden van de bar in de...

Onderhoud tennispark op vrijdagmiddag 23 november a.s.

Datum: 21 november 2018
  Op vrijdagmiddag 23 november a.s. gaat de Onderhoudscommissie weer volop aan de slag in het tennispark van TC Zwaanshoek. De bladeren vallen van de bomen, dus er is genoeg te doen! Als je wil komen helpen da...

World Tour Rood: aanrader voor tenniskids

Datum: 13 november 2018
De Rode competitie wordt speciaal georganiseerd voor jongens en meisjes van 5 tot 8 jaar. In de Tenniskids World Tour spelen de kinderen korte singlepartijtjes op een miniveld met grote rode tennisballen. Dankzij de...

Zwaanshoek 3 kampioen: spannend tot op de laatste dag

Datum: 12 november 2018
Tijdens de Vrijdagavondcompetitie werd Zwaanshoek 3 kampioen bij de Gemengd Dubbel 35+. Ze speelden in een zware poule tegen onder andere Zwaanshoek 1. Joke van der Vlugt vertelt hoe haar team het kampioenschap wist...

Dames Zwaanshoek 2 kampioen

Datum: 12 november 2018
In de Dames Zondagcompetitie werd Zwaanshoek 2 afgelopen zaterdag kampioen in de 4e klasse. De dames speelden een inhaalwedstrijd tegen Unicum 3 en hadden voldoende aan 2 punten om kampioen te worden. De wedstrijd w...

Drie jeugdteams strijden mee bij Najaarscompetitie Groen

Datum: 09 november 2018
De jeugdleden van TC Zwaanshoek doen veel ervaring op in de competitie. Tijdens de KNLTB Najaarscompetitie Groen 2018 deed TC Zwaanshoek mee met drie jeugdteams die uit zowel jongens als meiden bestaan. Ze spelen fa...

Jeugd Oranje Competitie: super leerzaam

Datum: 08 november 2018
Hallo, ik ben Quinty Kroos en ik wil het over de competitie hebben. Aan het begin verloor ik alles, maar nu ben ik er al best goed in. Het is ook super leerzaam, want je leert van andere mensen hoe zij het doen. Mijn ...

Onderlinge Competitie gezellig en sportief afgesloten

Datum: 07 november 2018
Afgelopen 20 oktober was het alweer de slotavond van de Onderlinge Competitie. De leden van TC Zwaanshoek spelen hierbij tegen elkaar in teamverband. De Onderlinge Competitie wordt 7 keer per jaar georganiseerd door...

Twee teams kampioen Najaarscompetitie 2018

Datum: 05 november 2018
Afgelopen weekend werden twee teams van TC Zwaanshoek kampioen tijdens de KNLTB Najaarscompetitie 2018. Vrijdagavond pakte Zwaanshoek 3 de overwinning bij de Gemengd Dubbel 35+ Vrijdagavond. En op zondagmiddag werd ...

Schrijf je nu in voor de Voorjaarscompetitie 2019

Datum: 03 november 2018
De KNLTB was wat laat dit jaar, maar we hebben nu alle benodigde informatie. Jullie kunnen je weer inschrijven voor de Voorjaarscompetitie 2019. Er zijn nogal wat wijzigingen in de competitiesoorten, dus kijk goed i...

Van de ledenadministratie

Datum: 03 november 2018
Het zomerseizoen is weer voorbij. Ik hoop dat jullie natuurlijk allemaal lid blijven. Toch wil ik even iets onder de aandacht brengen. Opzegging voor het nieuwe verenigingsjaar dient uiterlijk 3 december van het jaa...

Onderhoudscommissie dringend op zoek naar nieuwe mensen

Datum: 03 november 2018
De Onderhoudscommissie heeft dringend nieuwe vrijwilligers nodig voor het onderhoud van het groen en de tennisbanen op het park. Dit meldt Maarten Ophorst van de Onderhoudscommissie. Wil je ook meehelpen om ons tenn...

Van de voorzitter

Datum: 03 november 2018
Bij de aanvang van dit schrijven zie ik dat mijn laatste woorden alweer van eind juli zijn, dus is het de hoogste tijd dat ik weer eens wat nieuws met jullie kan delen. Aan het zomerse weer leek geen einde te komen&...

In memoriam: Cock van Dongen 1930-2018

Datum: 03 november 2018
Het overlijden van Cock van Dongen raakt het hart van TC Zwaanshoek. Maarten Ophorst werkte als vrijwilliger van de Onderhoudscommissie jarenlang samen met Van Dongen. Hij heeft mooie herinneringen aan de man die in...
Logo TCZ PNG ORG

 

Noppenstraat 1
2136 AH Zwaanshoek

Postbus 85
2120 AB Bennebroek

023-5845184

ofni.[antispam].@tczwaanshoek.nl

Download de app